Парламент Киргизстану обрав нового прем’єр-міністра країни – Садира Жапарова.

Позачергове засідання парламенту відбувалося в готелі «Достук» у Бішкеку.

На ньому депутати прийняли відставку прем’єра Кубатбека Боронова, який працював на посаді з червня.

У пресслужбі парламенту заявили агентству «Інтерфакс», що «найближчими днями, завтра-післязавтра, Жапаров повинен представити склад та структуру нового уряду».

У 2013 році на мітингу за націоналізацію золоторудного родовища в місті Каракол Іссик-Кульської області в заручники захопили голову регіону Емільбека Каптагаєва. Садиру Жапарову висунули звинувачення в організації мітингу.

Після цього він кілька років перебував за кордоном. У 2017 році Жапаров повернувся на Батьківщину, де його затримали й згодом засудили до 11,5 років позбавлення волі. Він вийшов на волю 6 жовтня 2020 року.

У Бішкеку 5 жовтня відбувся мітинг проти підсумків парламентських виборів 4 жовтня. Учасники вимагали анулювати результати голосування і провести перевибори.

Увечері учасники мітингу виламали ворота біля «Білого дому», будівлі, в якій працюють парламент і президент. Через кілька хвилин пролунали постріли. Силовики почали розганяти мітинг із застосуванням спецзасобів, виникли сутички. Постраждали кілька сотень людей.

Після півночі мітингувальники захопили «Білий дім», а також будівлі Державного комітету нацбезпеки і телерадіокомпанії КТРК.

6 жовтня президент Сооронбай Жеенбеков доручив ЦВК вивчити всі факти порушень на виборах і запропонував, в разі необхідності, анулювати результати. ЦВК вирішила анулювати підсумки виборів.

your ad here

коментарі: