Російські компанії «Газпром» і «Газпромбанк» заявили 12 червня, що дії влади Білорусі порушують закони країни і договір про Євразійський економічний союз. Про це повідомив телеканал «Настоящее время».

Компаніям, які виступили із заявою, належить 99,6% акцій «Білгазпромбанку», в головному офісі якого в Мінську 11 червня вібдулися обшуки, відомо про 15 затриманих співробітників. Крім того, Нацбанк Білорусі змінив керівництво установи, призначивши виконувачем обов’язків голови правління банку Надію Єрмакову (до 2014 року очолювала Національний банк Білорусі, до призначення була пенсіонеркою).

 

Майже 20 років, до травня 2020 року, «Білгазпромбанк» очолював Віктор Бабарика. У травні він оголосив про свій намір балотуватися на пост президента Білорусі, перед цим залишивши свою посаду.

Комітет держконтролю Білорусі 12 червня заявив, що на базі банку була створена організована злочинна група, яка виводила гроші за кордон.

Раніше 12 червня президент Білорусі Олександр Лукашенко заявив, що особисто доручив перевірити роботу «Білгазпромбанку».

 

your ad here

коментарі: