У російському Норильську після аварії з розливом близько 20 тисяч тонн нафтопродуктів на ТЕЦ-3 АТ «НТЕК», яка, як з’ясувалося, сталася ще 29 травня, з’явилися перші підозрювані. Російська Генпрокуратура 3 червня повідомила, що затримали начальника цеху ТЕЦ-3. За даними відомства, кримінальні справи відкрили за трьома статтями, що стосуються завдання шкоди довкіллю.

Президент Росії Володимир Путін доручив з’ясувати, чому інформація про аварію на ТЕЦ-3 надійшла не відразу, а через два дні. Він обурився, що влада дізналася про ситуацію в Норильську із соціальних мереж. Також Путін погодився ввести режим надзвичайної ситуації федерального рівня через розлив нафтопродуктів в Красноярському краї.

Розлив приблизно 20 тисяч тонн палива стався 29 травня через розгерметизацію одного з резервуарів ТЕЦ Норильськ-Таймирської енергетичної компанії. Нафтопродукти потрапили в грунт, водойму і на проїжджу частину. Площа розливу склала близько 350 квадратних метрів.

Екологи Greenpeace заявили напередодні, що аварія в Норильську стала першою аварією такого масштабу у заполярній Арктиці, кажуть, – схожа аварія такої величини сталася 30 років тому біля берегів Аляски.

your ad here

коментарі: