Генеральний секретар ООН Антоніу Ґутерріш назвав боротьбу за гендерну рівність «найбільшим викликом у сфері прав людини». Він сказав про це напередодні 8 березня, коли відзначають Міжнародний жіночий день.

Виступаючи на засіданні ООН Ґутерріш наголосив, що «гендерна нерівність є всеосяжною несправедливістю нашого дня».

«Глибоко вкорінені патріархальність і мізогінія створили величезний гендерний розрив у нашій економіці, наших політичних системах, корпораціях, суспільстві та нашій культурі», – заявив генеральний секретар ООН.

«Жінкам все ще дуже часто не дають висловити свою позицію; їхні думки ігнорують, а їхній досвід знецінюється», – наголосив він.

 

Близько 190 країн підписали «дорожню карту», розроблену 25 років тому для досягнення рівності для жінок. Але в новому звіті ООН йдеться про те, що мільйони жінок досі страждають від бідності, дискримінації і насильства.

Ґутерріш згадав, що на ключових подіях в останні кілька місяців, зокрема підписанні важливих мирних угод і засіданнях щодо поширення коронавірусу майже не були представлені жінки.

Раніше ООН скоротила тривалість міжнародної конференція щодо жінок, на яку наступного тижня до Нью-Йорка мали з’їхатися 12 тисяч делегатів, до одного дня через загрозу коронавірусу. Конференція мала відбуватися з 9 до 20 березня.

 

your ad here

коментарі: