Президент Сирії Башар Асада звинуватив Ізраїль у катастрофі російського Іл-20, повідомляє сирійське державне агентство SANA.

«Цей сумний інцидент є результатом зарозумілості ізраїльської агресії, яка використовувала брудні методи для досягнення своїх брудних цілей і здійснення ворожої діяльності в нашому регіоні», – йдеться в телеграмі, яку Асад направив президентові Росії Володимиру Путіну.

Російський військовий літак Іл-20 був збитий у ніч на 18 вересня. Загинули 15 російських військовослужбовців. Його збили сили протиповітряної оборони армії сирійського президента Башара Асада з системи С-200, яку Москва надала Дамаску.

Також на цю тему: Росія заявляє, що її літак збили сирійські сили, і звинувачує Ізраїль

Міноборони Росії звинуватило в події Ізраїль, заявивши, що його винищувачі під час атаки на військові об’єкти Асада в сирійській провінції Латакія нібито використовували Іл-20 як прикриття і підставили його під удар.

Ізраїль відкидає ці звинувачення. В ізраїльській армії стверджують, що Іл-20 перебував за межами зони операції в Латакії, а ізраїльські винищувачі в момент катастрофи російського літака вже перебували в повітряному просторі своєї країни. Ізраїль дійшов висновку, що зенітники армії Асада стріляли хаотично і запропонував Кремлю допомогу при розслідуванні інциденту.

Росія – головний союзник Асада в сирійському конфлікті. Ізраїль, у свою чергу, регулярно завдає ударів по його військових об’єктах. Путін після аварії Іл-20 пообіцяв посилити заходи безпеки російських військових в Сирії.

your ad here

коментарі: