Президент Росії Володимир Путін назвав «ланцюжком трагічних обставин» збиття російського літака Іл-20 Сирією. Він закликав не порівнювати цю ситуацію зі збиттям Туреччиною російського Су-24 у листопаді 2015 року, що викликало кризу в стосунках між Анкарою та Москвою.  

«Тут це, скоріше, схоже на ланцюжок трагічних випадкових обставин, тому що ізраїльський літак не збивав наш літак», – сказав Путін.

Він зазначив, що російська влада має «в цьому серйозно розібратися».

«Що стосується дій у відповідь, то вони будуть спрямовані насамперед на додаткове забезпечення безпеки наших військовослужбовців, наших об’єктів у Сирійській Арабській Республіці. Це будуть такі кроки, які помітять усі», – заявив Путін.

Російський військовий літак Іл-20 був збитий сирійськими силами протиповітряної оборони. Загинули 15 російських військових. Це сталося ввечері 17 вересня, коли ізраїльська авіація завдала удару по об’єктах армії Асада в сирійській провінції Латакія. За даними ЗМІ, йдеться про об’єкти, пов’язані з хімічною зброєю.

Москва поклала відповідальність за катастрофу літака на Ізраїль. Міністерство оборони Росії заявило, що їх не попередили про операцію в Латакії, а ізраїльські винищувачі під час атаки нібито прикривалися російським літаком і таким чином підставили його під удар. Москва назвала ці дії ворожими і заявила про своє право на заходи у відповідь.

Ізраїль відкинув звинувачення Москви в причетності до падіння Іл-20.

your ad here

коментарі: