Бойовики угруповання «Талібан», за оцінками, вбили кілька десятків співробітників афганських безпекових структур, здійснивши атаки на кілька державних об’єктів.

Як заявляє заступник голови регіональної ради в провінції Кундуз на півночі країни Сафіулла Амірі, 15 афганських військових загинули внаслідок атаки в районі Дашті Арчі ввечері 9 вересня. Також 18 працівників служби безпеки зазнали поранень.

За повідомленнями, таліби атакували одразу кілька команд безпекової служби в Дашті Арчі.

Тим часом в іншій північній провінці Джаузджан принаймні вісім поліцейських загинули у сутичці з талібами в районі Хам’яб вранці 10 вересня. Про це повідомив місцевий голова поліції Факір Мухаммад Джузджані, передає Associated Press.

За словами Джаузджані, силам афганської армії довелося відступити зі своїх баз в районі, аби запобігти жертвам серед мирного населення. При цьому семеро талібів були вбиті, восьмеро – зазнали поранень.

Читайте також: «Афганістан: щонайменше 20 людей загинули, ще 70 поранені внаслідок двох вибухів у Кабулі​»

В провінції Сарі-Пуль «Талібан» також здійснив низку нічних атак на військові та поліцейські бази.

За словами члена місцевої ради Азіфа Садікі, у Сарі-Пуль загинули як мінімум 17 солдатів, а напади здійснювалися за трьома напрямками.

На початку вересня сили НАТО в Афганістані, які підтримують місцевий уряд у протистоянні з талібами, отримали нового очільника – американського генерала Скотта Міллера.

Збройні сили й інші силові структури Афганістану після виходу з країни бойових частин країн НАТО і їхніх союзників 2014 року мусять самі воювати з рухом «Талібан» і ще з низкою противладних угруповань, але в цьому вони мають повітряну підтримку США, також у країні перебувають американські військові вже не в безпосередньо бойових функціях.

Таліби ігнорують пропозиції уряду Афганістану піти на прямі мирні переговори.

your ad here

коментарі: