Президенти Росії й Туреччини повинні негайно вжити заходів для запобігання кровопролиттю в сирійській провінції Ідліб, останньому регіоні, який утримують повстанці, заявляє посол ООН в Сирії.

Стаффан де Містура заявив у Женеві 4 вересня, що телефонні переговори між Володимиром Путіним і Реджепом Тайїпом Ердоганом могли б сприяти врегулюванню ситуації.

Заява пролунала в той час, як сирійські урядові сили готуються до масштабного наступу на Ідліб. Росія надає силам президента Сирії Башара Асада допомогу у війні, в якій від 2011 року загинули сотні тисяч людей, мільйони втратили свої домівки.

Туреччина натомість підтримує опозиційні групи, але разом з Росією й Іраном, ще одним союзником Асада, організовувала низку переговорів щодо врегулювання конфлікту.

Читайте також: Захід застерігає Сирію від нового використання хімічної зброї: «ми будемо діяти»

Базовані у Великій Британії сирійські спостерігачі за правами людини 4 вересня повідомили про авіаудар по утримуваному повстанцями Ідлібу, внаслідок якого, за їхніми даними, загинули щонайменше 12 цивільних. Правозахисники заявляють, що авіаудар здійснили російські військові. Якщо ця інформація підтвердиться, це буде перший російський авіаудар за три тижні.​

4 вересня Білий дім заявив, що США «уважно стежать за ситуацією» в Ідлібі, де, за їхніми даними, «мільйони невинних цивільних перебувають під неминучою загрозою удару режиму Асада, підтримуваного Росією й Іраном».

Президент США Дональд Трамп напередодні також застеріг президента Сирії Башара Асада і його союзників, Іран і Росію, від «нерозважливих атак» на провінцію Ідліб, останній утримуваний повстанцями сирійський регіон. Трамп заявив, що внаслідок атак можуть загинути сотні тисяч людей.

В ООН і Держдепартаменті США побоюються гуманітарної катастрофи в Ідлібі в разі початку наступу. У цій провінції живе близько трьох мільйонів цивільних. В ООН заявляли, що близько 800 тисяч із них можуть бути змушені залишити свої будинки в разі масштабних бойових дій. Вашингтон також висловлював занепокоєння через загрозу застосування військами Асада хімічної зброї.

your ad here

коментарі: