Засновник мережі «Хаккані», одного з найнебезпечніших екстремістських угруповань Афганістану, помер після тривалої хвороби, оголосив вранці 4 вересня союзник мережі, «Талібан».

Як йдеться в повідомленні талібів у Twitter, Джалалуддін Хаккані, син якого Сіраджуддін Хаккані тепер очолює екстремістську мережу і також є заступником лідера «Талібану», помер «після тривалої боротьби з хворобою».

Старший Хаккані протягом останніх десяти років був паралізований, повідомляє AP. У 2015 році з’являлися повідомлення про смерть Хаккані через відсутність новин про нього упродовж кількох років.

Хаккані колись був міністром в уряді афганських талібів, які керували Афганістаном до вторгнення США в 2002 році, здійсненого після нападів у вересні 2001 року на Всесвітній торговий центр і Пентагон.

До вторгнення США Хаккані встановив тісні зв’язки з арабськими екстремістами, зокрема з нині покійним лідером «Аль-Каїди» Осамою бін Ладеном, який заснував табори бойовиків в Афганістані, перш ніж втекти з країни у Пакистані через дії сил НАТО під керівництвом США.

Мережу «Хаккані» звинувачують у масштабних нападах в Афганістані, здійснених в останні роки, зокрема, в нападі у Кабулі в травні 2017 року, внаслідок якого загинули 150 людей.

США внесли мережу до списку терористичних організацій.

your ad here

коментарі: