Перший день роботи нового парламенту Угорщини проходив на тлі вуличних протестів, повідомляє кореспондент Радіо Свабода.

Частина протестувальників провела минулу ніч перед будівлею Національних зборів на площі Лайоша Кошута в Будапешті, оскільки напередодні влада оголосила про закриття прилеглої території. Проте з початком засідання парламенту поліція витіснила демонстрантів із площі.

Організувавшись у більшу колону з кількасот осіб, протестувальники знову вирушили під стіни парламенту, щоб продемонструвати свою незгоду з політикою владної коаліції консерваторів на чолі з Віктором Орбаном.

Поліція перекрила дорогу до будівлі, звідки виходили новообрані депутати парламенту. Їх супроводжували охоронці в уніформі. Між правоохоронцями і протестувальниками почалася штовханина.

Коли з підземної парковки парламенту виїхав конвой прем’єр-міністра Віктора Орбана у складі кількох автомобілів, на його адресу пролунав свист і обурливі скандування демонстрантів.

Увечері 8 травня під стінами парламенту зібралися кілька тисяч демонстрантів на анонсований громадськими організаціями мітинг «3.0. Ми – більшість. Протест за демократію». Однак через різке погіршення погодних умов (вітер і град) організатори дочасно завершили цей захід.

8 квітня 2018 року коаліція партій ФІДЕС-ХДНП втретє поспіль (2010, 2014 роки) перемогла на парламентських виборах в Угорщині, вдруге здобувши конституційну більшість (уперше партія ФІДЕС перебувала при владі з 1998 до 2002 року).

Після цього в Будапешті тисячі людей протестували із вимогою нових виборів.

Останні роки правління кабінету міністрів Орбана позначилися посиленням популістської націоналістичної риторики, урізанням прав і свобод громадян, наступ на незалежну пресу, а також напруженістю між Угорщиною й Україною.

your ad here

коментарі: