Президент Туреччини Реджеп Тайїп Ердоган і прем’єр-міністр Ізраїлю Біньямін Нетаньягу обмінялися звинуваченнями через нещодавні сутички на межі Ізраїлю і Смуги Гази, в результаті яких загинули щонайменше 15 палестинців.

У своєму виступі 1 квітня Ердоган засудив відповідь Ізраїлю на демонстрацію на кордоні і назвав Нетаньягу «терористом».

«Ви – загарбник і прямо зараз на тих землях (дієте – ред.) як загарбник. В той же час ви – терорист», – сказав Ердоган.

Заява Ердогана була озвучена після того, як Нетаньягу сказав у Twitter-і, що ізраїльським військовим «не будуть читати лекції ті, хто багато років бомбив цивільне населення».

«Мабуть, саме так вони відзначають 1 квітня в Анкарі», – додав Нетаньягу, натякаючи на День дурнів у квітні.

Нетаньягу мав на увазі ще одну промову Ердогана раніше 1 квітня, коли він засудив «нелюдський напад» Ізраїлю. Ердоган назвав Ізраїль «терористичною державою» і сказав: «Немає того, хто любить вас у світі».

Нетаньягу раніше називав Ердогана тим, хто «бомбив курдських селян», у зв’язку з операціями турецької армії на півночі Сирії.

Словесна перепалка між політиками сталася після того, як 30 березня ізраїльські сили відкрили вогонь по учасниках демонстрацій на кордоні в Смузі Гази, вбивши 15 людей.

Ізраїль заявив, що вісім з 15 загиблих є причетними до ісламістського руху «Хамас», визнаного Ізраїлем і Заходом терористичним угрупованням.

«Хамас» заявив, що п’ятеро загиблих були членами його збройного підрозділу.

За даними ООН, приблизно 1,3 мільйона із двох мільйонів жителів Смуги Гази є біженцями або нащадками біженців, які не можуть повернутися на територію сучасного Ізраїлю.

your ad here

коментарі: