Сполучені Штати пропонують багатомільйонну винагороду за інформацію, яка допоможе з’ясувати місце перебування лідера пакистанських талібів Мулли Фазлулли та двох інших ватажків бойовиків. У повідомленні 8 березня Державний департамент заявив, що пропонує до п’яти мільйонів доларів США за дані про Фазлуллу і до трьох мільйонів доларів за інших лідерів.

«Вважається, що кожна з цих осіб вчинила терористичні акти або спричинила значний ризик здійснення таких актів, що загрожують безпеці Сполучених Штатів та її громадян», – сказано в повідомленні.

Як вважають у зовнішньополітичному відомстві США, пакистанські таліби продемонстрували тісний союз з «Аль-Каїдою» і з 2008 року також неодноразово публічно загрожували нападами на території США.

За повідомленнями американських чиновників, саме організація «Техрік-е-Талібан» стоїть за підготовкою затриманого в 2010 році Фейсала Шахзада, який планував підірвати бомбу в Нью-Йорку у травні 2010 року. Це угруповання також відповідальне за вбивство понад 150 людей, переважно дітей, у школі в пакистанському Пешаварі в грудні 2014 року.

your ad here

коментарі: