Президент Казахстану Нурсултан Назарбаєв заявляє, що найближчим часом не планує залишати посаду – на тлі повідомлень про його можливі наміри передати владу.

«Я працював, працюю і буду продовжувати працювати, щоб наші люди дивилися у майбутнє з упевненістю», – заявив Назарбаєв на сесії парламенту 5 березня.

Президент Казахстану заявив, що настав час «зосередитися на важливих соціальних проектах».

Місяць тому парламент країни заявив, що працює над законопроектом, який дозволить Назарбаєву очолити Раду безпеки Казахстану пожиттєво і змінити статус ради із консультативного до конституційного, збільшивши її вплив.

Критики таких намірів заявили, що таким чином Назарбаєв прагне зберегти владу в разі, якщо він піде з посади президента.

Нурсултан Назарбаєв незмінно керує Казахстаном іще з радянських часів, із 1989 року, як авторитарний лідер. На останніх наразі президентських виборах 2015 року він, за офіційними даними, отримав майже 98 відсотків голосів. Міжнародні спостерігачі не визнавали вільними й чесними жодні з цих виборів.

У січні 2017 року Назарбаєв оголосив про плани делегувати деякі з широких повноважень президента парламентові й уряду, перетворивши власне керівництво на роль, яку він назвав «верховним арбітром». Але конституційні зміни, схвалені пізніше в 2017 році, привели лише до незначних змін у розподілі влади між президентом, урядом і парламентом.

 

your ad here

коментарі: