Державний департамент США та Пентагон досягли угоди про виділення 40 мільйонів доларів на боротьбу з іноземною пропагандою, підтримуваною окремими державами.

Американські відомства підписали меморандум про взаєморозуміння щодо переказу грошей з Пентагону до державного американського центру (Global Engagement Center, GEC), який був заснований в 2016 році для боротьби з ісламістською пропагандою. Пізніше його мандат був розширений, щоб включати протидію дезінформації.

У повідомленні зовнішньополітичного відомства про початок програми прямо не названа Росія.

«Це фінансування має вирішальне значення для забезпечення того, щоб ми продовжимо агресивно реагувати на зловмисний вплив та дезінформацію, і що ми можемо використати більш глибокі партнерські відносини з нашими союзниками, Силіконовою долиною та іншими партнерами в цій боротьбі», – заявив заступник держсекретаря з питань публічної дипломатії і державних справ Стів Гольдштейн.

Держдепартамент також повідомив, що ініціатива з контрпропаганди включатиме принаймні 5 мільйонів для «Фонду доступу до інформації», який пропонує конкурсні гранти приватним компаніям, групам громадянського суспільства, академічним установам та іншим організаціям, які бажають допомогти з цим завданням.

16 лютого спецпрокурор США Роберт Мюллер оприлюднив перші результати розслідування щодо ймовірного втручання Росії в американські вибори 2016 року. Звинувачення у втручанні висунуті співробітникам «Агентства інтернет-досліджень», відомого як «фабрика тролів», і особисто Євгену Пригожину, якого вважають однією із найбільш наближених до президента Росії Володимира Путіна осіб.

your ad here

коментарі: