Спецпрокурор США з розслідування можливого втручання Росії у вибори в США 2016 року Роберт Мюллер висунув звинувачення в наданні свідомо неправдивих свідчень адвокату Алексу ван дер Цваану, який у 2012 році працював в юридичній фірмі, найнятій Мін’юстом України у справі екс-прем’єра України Юлії Тимошенко.

В обвинувальному висновку окружного суду США у Вашингтоні від 16 лютого йдеться про те, що в листопаді 2017 року адвокат навмисне надав федеральним агентам неправдиву інформацію про свої контакти з певною «особою А» і екс-радником в передвиборчому штабі Дональда Трампа Ріком Гейтсом. Гейсту торік було висунуто звинувачення у змові з метою відмивання грошей.

Слідство встановило, що Алекс ван дер Цваан видалив електронну переписку замість того, щоб надати її в офіс спецпрокурора, який зробив щодо цього відповідний запит.

За словами Мюллера, цей документ якраз стосувався роботи в 2012 році Ван дер Цваана як представника юридичної фірми Skadden, Arps, Slate, Meagher & Flom у справі Тимошенко.

Цю фірму найняв в 2011 році на той час міністр юстиції України Олександр Лавринович, щоб з’ясувати роль Юлії Тимошенко в підписанні газової угоди 2009 року з Росією.

Skadden ASMF головним чином найняли представники тодішнього уряду Віктора Януковича, щоб юридично виправдати арешт Тимошенко у цій справі. Як повідомляється, замовником відповідного звіту був Пол Манафорт, екс-керівник виборчої кампанії Дональда Трампа.

Ван дер Цваан є одним з декількох юристів Skadden, на допиті яких у справі про звіт щодо Тимошенко наполягає українська влада.

Наприкінці жовтня Мюллер звинуватив Гейтса і колишнього главу передвиборного штабу Дональда Трампа Пола Манафорта у відмиванні десятків мільйонів доларів, отриманих від лобістської діяльності в інтересах уряду України.

your ad here

коментарі: