Варшавська поліція затримала 27-річного мешканця польської столиці, який минулого тижня побив двох громадян України. Як розповіла Радіо Свобода Марта Сульовська, речник Четвертої комендатури поліції міста Варшава, інцидент трапився 13 лютого у варшавському районі Воля.

За даними правоохоронці, нападник почав прискіпуватися до двох молодих українців на автобусній зупинці, коли вони заходили в міський автобус, що їде за маршрутом 109. Коли автобус рушив, чоловік підійшов до громадян України й почав їх бити кулаками по головах.

«Він їх публічно ображав з огляду на їхню національну приналежність»,  – каже Сульовська.

Коли автобус зупинився, нападник залишив місце події, а пасажири викликали швидку допомогу та поліцію. Медики відвезли побитих українців до шпиталя, де їм надали необхідну допомогу. Оскільки обійшлося синцями та неглибокими ранами і громадяни України не потребували госпіталізації, їх відпустили додому.

«Поки що важко сказати про причину цього нападу, бо кожна сторона має свою версію подій»,  – зазначає Сульовська.

За її словами, поліція затримала нападника вже ввечері 13 грудня. Справу передали до прокуратури.

«Це справа про побиття з огляду на національність. Злочин зумовлений дискримінацією може бути покараний п’ятьома роками позбавлення волі», – пояснює речник поліції.

У Польщі почастішали акти агресії щодо громадян України та представників української меншини. Об’єднання українців Польщі підготувало звіт про такі випадки, що трапилися протягом кількох останніх років й представило його у польському парламенті.

your ad here

коментарі: