Речник президента Росії Дмитро Пєсков звинуватив Велику Британію в «русофобії» після заяв Лондона про те, що кібератаку з використанням вірусу-здирника NotPetya в червні 2017 організувала російська влада.

«Ми категорично відкидаємо подібні звинувачення, вважаємо їх бездоказовими і безпідставними», – заявив Пєсков 15 лютого в Москві.

Міністерство закордонних справ Великої Британії раніше заявило, що кібератаку з використанням вірусу-здирника NotPetya в червні 2017 організував російський уряд, зокрема військові.

У заяві наголошується, що головною метою кібератаки були фінансовий, енергетичний і урядовий сектори України. При цьому від вірусу постраждали європейські, а також російські компанії й організації. Збиток, за даними британського МЗС, склав сотні мільйонів фунтів.

Кібератака з використанням вірусу, який спочатку був названий Petya.A (пізніше – NotPetya), відбулася 27 червня. Вірус блокував комп’ютерні системи компаній, вимагаючи за розблокування 300 доларів в біткойнах. Найбільше від вірусу Petya.A постраждала Україна. Повідомлялося також про зараження комп’ютерів у низці інших країн.

У січні газета Washington Post з посиланням на джерела Центрального розвідувального управління США повідомила, що за атакою вірусу-здирника на Україну стоять хакери Міністерства оборони Росії.

Служба безпеки України 1 липня 2017 заявила про причетність російських спецслужб до атаки комп’ютерного вірусу PetyaA. За даними СБУ, зараження комп’ютерних систем відбувалося в декілька етапів напередодні Дня Конституції України через використання бухгалтерського програмного забезпечення.

 

your ad here

коментарі: