У Сирії можуть перебувати росіяни, які не пов’язані зі Збройними силами Росії, заявив речник президента Росії Дмитро Пєсков, коментуючи інформацію про нібито загибель від авіаудару міжнародної коаліції під командуванням США в Сирії російських найманців.

«Ми в Кремлі не володіємо детальною інформацією, яка б дозволяла робити якісь висновки. Не можна виключати, що на території Сирії можуть перебувати громадяни Росії. Вони не мають стосунку до Збройних сил Росії», – сказав Пєсков.

Він також закликав «не керуватися» неофіційними даними про можливу загибель росіян у Сирії.

«Закликаємо все-таки не керуватися помилковою інформацією, навмисною або ненавмисною, і все-таки серйозно підходити до опису таких потенційно важливих епізодів, щоб не бути в полоні у перекручених даних», – заявив Пєсков.

9 лютого американський телеканал CBS з посиланням на джерела в Пентагоні повідомив, що 7 лютого в Сирії під авіаудар міжнародної коаліції під командуванням США потрапили російські найманці, які намагалися захопити нафтове родовище в районі селища Хішам.

За день до цього, 8 лютого, про важкі втрати російської «Приватної військової компанії Вагнера» повідомляв Ігор Стрєлков (Гіркін), який у 2014 році керував проросійськими сепаратистами на Донбасі. Він, однак, не навів жодних підтверджень і не назвав джерел.

Російська «Новая газета» повідомляє з посиланням на джерела в Сирії про 13 загиблих росіян, «ще півтора десятка зазнали поранень».

Видання «Знак» цитує слова «отамана» станиці Свято-Микільська Олега Сурніна про втрати «ПВК Вагнера» (бесіда з ним відбулася в офісі місцевого відділення Спілки ветеранів Афганістану): «У перший день, коли це все сталося, була інформація про 30 загиблих. Позавчора була інформація вже про 217».

Агентство Bloomberg у вівторок ввечері опублікувало дані про втрати, посилаючись на неназваного офіційного представника США і трьох росіян, «які знають про те, що сталося». Двоє російських джерел стверджують: у бою загинуло не менше ніж 200 «контрактників», які воювали на боці режиму Асада, більшість із них – росіяни. Американський представник говорить про приблизно 100 убитих і 200–300 поранених, але не може сказати, скільки з них – із Росії.

Водночас Міністерство оборони Росії заявило, що «російських військовослужбовців у цьому районі сирійської провінції Дейр-Ез-Зор немає».

Міністр оборони США Джим Маттіс заявив, що не має жодних даних про те, що внаслідок повітряних ударів Сполучених Штатів у Сирії загинули російські найманці.

your ad here

коментарі: